V této sekci naleznete v jednotlivých záložkách:

  • testy a zadání z předchozích ročníků maturitní zkoušky;
  • soubory vzorových úloh;
  • aktuální ilustrační testy.

Ilustrační testy jsou vydávány pouze v případě, že dojde k dílčí úpravě konceptu didaktického testu na základě změny v katalogu požadavků pro příslušný předmět. V takovém případě Centrum vždy s předstihem zveřejní ilustrační testy z toho předmětu společné části maturitní zkoušky, kterého se úprava týká.

Pakliže k žádné úpravě konceptu didaktického testu nedojde, Centrum ilustrační testy nevydává. Zveřejněné testy slouží pouze k tomu, aby žáci znali typy možných úloh a aby měli představu, jak jsou úlohy a testy formálně koncipovány.

Všem maturantům doporučujeme pečlivě si pročíst katalogy požadavků pro zkoušky společné části maturitní zkoušky, které poskytují informace o požadavcích kladených na žáky středních škol s maturitní zkouškou. Kromě zmíněných požadavků obsahují základní specifikace zkoušek a příklady testových úloh a zadání.

Využití zkušební dokumentace pro další účely se řídí Pravidly pro možnost využití obsahu webových stránek Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání  [PDF, 551 kB].

Seznam zkratek použitých ve validačních protokolech naleznete v přiloženém souboru  [PDF, 196 kB].

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo